Czyszczenie mebli skórzanych

ZADOWOLENIE KLIENTA STAWIAMY NA PIERWSZYM MIEJSCU

Czyszczenie tapicerki skórzanej wymaga zastosowania odpowiednich środków, bezpiecznych dla tego materiału oraz efektywnych w działaniu. Materiały takie jak skóra, czy to naturalna jak i syntetyczna, źle znoszą wszelkiego rodzaju odplamiacze z zawartością rozpuszczalników. Należy o tym pamiętać jeżeli chcemy samodzielnie podjąć się dzieła czyszczenia mebli. 

Czyszczenie tapicerki skórzanej przebiega w trzech głównych etapach. Każdy z nich to odrębny proces, mający inne zadanie do spełnienia.
1 .Czyszczenie zasadnicze – usunięcie głównych zabrudzeń, osadów tłuszczowych, nalotów
2. Odplamianie – niwelacja uciążliwych plam ciężkich, pozostałych po I etapie, wymaga użycia specjalistycznych odplamiaczy
3. Konserwacja – naniesienie preparatów zabezpieczających skórę, bogatych w związki z lanoliną, antyutleniacze, oraz filtry UV

Dla odpowiedniego zabezpieczenia skóry należy przeprowadzić każdy z wymienionych etapów. Etapy czyszczenia i odplamniania bez konserwacji narażą mebel na kilkukrotnie szybsze zużycie. Konserwacja, impregnacja to zbieg w którym powierzchnia skór powlekana jest środkami zmiękczającymi i uelastyczniającymi. Wyższy stopień elastyczności to większa odporność na rozciąganie i pękanie powierzchni. Innym rodzajem konserwacji to impregnacja, która poprzez naniesienie środka impregnujacego który zespala się z powierzchnią materiałów nadając im ochronną powłokę i znacząco wydłużając czas eksplatacji.

Przewiń do góry